Efes Antik Mermer
Dün, Bugün ve Yarın Mermerin Her Alanında
Mermer Kurna
Mermer Kurna Mermer Kurna, mermerden yapılan su biriktirme kabıdır. Düz, Kavun dilimi ve Fırfırlı modeller klasik mermer kurna modelleridir. Kullanımlarına göre Köşe kurnası, Aynalı kurna, Ayaklı kurna, Hamam kurnası, Banyo kurnası gibi isimler alırlar. Renklerine göre isimlendirecek olursak; Afyon beyazı kurna,Bej kurna,Siyah kurna,Marmara kurna,Traverten kurna,Gri kurna,Muğla kurna ve Emperador kurna mermer kurna çeşitleridir....
Mermer Fıskiye
Mermer Fıskiye Fıskiye tek bir noktadan gelen suyu farklı yerlere aktarmak için kullanılan mekanizmanın ismidir. Ancak o mekanizma ile çalışan mermer süs havuzuna da fıskiye denilir. Mermer Süs havuzları içinde su biriken katlardan oluşur. Su bu katlardan akarak dinlendirici bir ses verir. Bu ürünler benzerliği bakımından mermer şelale ismi ile de anılır.Bej, Afyon beyaz, Muğla, Uşak, Gri, Emperador, Siyah, Marmara fıskiyeler, mermer fıskiye çeşitleridir. Mermer fıskiye fiyatları her modelde değişir.
Mermer Lavabo (Evye)
Mermer Lavabo (Evye) Mermer lavabo ve mermer evye bir çok alanda kullanılır. Mermer lavabolar genelde tek evyeli olur ama ikili yada daha çok evyesi bulunan lavabo yapılır.
Mermer Şömine
Mermer Şömine Mermer şömineler, Yemek pişirmek veya mekanları ısıtmak amacı ile bir baca sisteminin altında kurularak içinde ateş yakılan mermer yapıtlardır. Bu sayfada mermer şömine modelleri ve mermer şömine çeşitleri yer almaktadır. Mermer şömine fiyatlarını öğrenmek için bizi arayınız. Mermer şömine; Bej şömine, Traverten şömine, Gri şömine, Siyah şömine, Beyaz şömine ve Emperador şömine olarak çeşitlendirilebilir.
Mermer Saksı
Mermer Saksı Mermer saksı her mermerden yapılır. Örneğin Bej mermer saksı, Traverten mermer saksı, Siyah mermer saksı, Marmara mermer saksı ve Afyon beyaz mermer saksı. Bahçe, merdiven başları ve kapı girişlerinde sıkça görülen mermer saksılar da papatya, karanfil, nergis, lale, zambak gibi çiçekler ve ağaçlar yetiştirilir. Mermer saksı modelleri genellikle 2 parça yapılır. Mermer saksı fiyatları her model ve her çeşit de farklılık gösterir. Diğer saksılara göre mermer saksı dayanıklıdır.
Mermer Çeşme
Mermer Çeşme Traverten mermerden çeşme, marmara mermerden çeşme, emperador mermerden çeşme, beyaz mermerden çeşme, gri mermerden çeşme, bej mermerden çeşme, limra mermerden çeşme, siyah mermerden çeşme, kaplan postu mermerden çeşme, muğla mermerden çeşme, menekşe mermerden çeşmeleri mermer çeşme çeşitleri olarak sayabiliriz. Mermer çeşme fiyatları, her bir mermer çeşme modelinde farklılık gösterir. Mermer çeşmeler her boyutta yapılırlar.
Mermer Heykel
Mermer Heykel Heykel herhangi bir nesnenin aynısını veya benzerini bir figür ile birleştirerek ortaya çıkarılan sanatsal üründür. Bu kategoride sizlerle buluşturduğumuz ürünler aslan heykeli, kartal heykeli, fil heykeli, yunus balığı heykelleridir. Yapacaklarımız bunlarla sınırlı mı değil siz ne düşlüyorsanız söyleyin biz onu hayata geçirelim.
Mermer Sütun ve Kemer
Mermer Sütun ve Kemer Mermer Sütun(Kolon),Binalara destek vermek için kullanılır. Mermer sütun çeşitleri;Bej sütun,Traverten sütun,Siyah sütun,Limra sütun,Muğla sütun, Afyon gri sütun,Afyon beyaz sütun, Emperador sütun olarak görülür.Mermer sütun modelleri kaideli ve kaidesiz yapılır. Mermer sütunların üzerine mermer sütun başlıkları koyulur. Bazen bu sütunların üzerine kemer inşa edilir.
Mermer Korkuluk ve Trabzanlar
Mermer Korkuluk ve Trabzanlar Mermer balkon korkulukları ve Mermer merdiven korkulukları; Mermer trabzan, mermer küpeşte ve mermer direklerin birleşmesi ile oluşur. Mermer Trabzanlar 10 cm, 12 cm ve 15 cm çaplarında yapılırlar. Boyları 60 cm, 70 cm, 80 cm ve 85 cm boylarında hazırlanmaktadırlar. Mermer korkuluk ve trabzan modelleri her çeşitte ki mermerden yapılmaktadır. Mermer trabzan çeşitleri; Bej trabzan, Gri trabzan, Emperador trabzan, Siyah Trabzan, Beyaz trabzan, Traverten trabzan ve Limra trabzandır.
Mermer Masa,Mermer Sehpa,Mermer Oturak
Mermer Masa,Mermer Sehpa,Mermer Oturak Mermer masa, Mermer sehpa ve Mermer oturaklar her ebatta yapılır. Traverten mermerden masa,Beyaz mermerden masa,Bej mermerden masa,Gri mermerden masa,Marmara mermerden masa, Beyaz sehpa,Traverten sehpa, Bej sehpa,Siyah sehpa,Beyaz oturak,Siyah oturak,Traverten oturak,Bej oturak başlıca yaptığımız ürünlerdir. Mermer masaların, Mermer sehpaların ve Mermer oturakların fiyatları için bizi arayınız.
Mermer Mezar
Mermer Mezar Mermer mezar farklı boyutlarda yapılır. Mermer mezarlar;Beyaz mermer mezar,Siyah mermer mezar, Gri mermer mezar, Traverten mermer mezar,Bej mermer mezar, Muğla mermer mezar ve Marmara mermer mezar renkleri ile görülür. Blok mezar şeklinde, Tek katlı mezar,İşlemeli mermer mezarlar, İki katlı mezar ve Sütunlu mezar, Mermer mezar modellerini oluşturur. Mermer mezar çeşitlerinde suluk,baba, oturak,minare,kitabe ve sarıklar mezarın hoş görünmesini sağlayan aksesuarlardır.
Mermer Hediyelik Aksesuarlar
Mermer Hediyelik Aksesuarlar Bu kategoride; Mermer küllük, Mermer şekerlik, Mermer havan, Mermer masa isimlikleri, Mermer kadeh, Mermer bardak, Mermer kalemlik ve Mermer vazolar yer almaktadır. Her çeşit mermerden yapılan mermer aksesuarları, Ev aksesuarı yada ofis aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.
Mermer Uygulamalar
Mermer Uygulamalar Bu sayfada Traverten mermer, Bej mermer, Siyah mermer, Afyon beyaz mermer, Afyon gri mermer, Marmara mermer, Limra mermer, Uşak beyaz mermer ve Muğla beyaz mermerden yapılmış olan Mermer duvar kaplamaları, Mermer merdiven basamakları, Pencere mermerleri, Banyo mermerleri,Mermer döşemeler, Mermer kaplamalar, Hamam mermerleri, Mermer Zemin döşemelerinin uygulamaları yer almaktadır.
Mermer Mozaik ve Patlatma
Mermer Mozaik ve Patlatma Bu bölümde dış cephe ve iç cephe kaplaması olarak kullanılabilecek mermer mozaikler, mermer patlatma taşlar ve mermer fayans ürünlerimiz bulunmaktadır. Bunlar tüm mermer çeşitleri ile yapılabilir. Çubuk mozaik yuvarlak mozaik ve kare şeklinde mozaiklerimiz vardır. Patlatma taşlarımızda her ölçü ve her renkte hazırlanır. Daha çok banyo kaplaması olarak kullanılan fayans ürünlerimiz her ebatta kesilir ve bu ürünlerimizin uygulaması da yapılır.
Mermer Çeşitleri
Mermer Çeşitleri Afyon beyaz mermer, Afyon gri mermer, Afyon şeker mermer, Afyon menekşe mermer, Bej mermer (krem), Bej mermer (kırmızılı), Traverten mermer (dolgulu, dolgusuz, cilalı, cilasız), Noche Traverten mermer, Muğla mermer, Uşak mermer, Emperador mermer, Marmara mermer ve Siyah mermer (Toros/Akşehir) kullandığımız mermer çeşitleridir. Bu mermerleri istediğiniz ölçülerde pahlı cilalı olarak kesilmektedir. Bu mermerler her üründe kullanılabilir.
COPYRIGHT © 2013 | Efes Antik Mermer | info@EfesAntikMermer.com | GSM: 0506 155 60 95
-Beyaz Bej Kütük Takoz ve her türlü mermer kesim işlemleri için: 0272 341 45 74 (Cengiz Karadeniz: 0535 461 18 64)
-Basamak Denizlik Rıh iletişim: 0537 571 00 75 (Ramazan Karadeniz)
Mermer Kurna | Mermer Fıskiye | Mermer Lavabo (Evye) | Mermer Şömine | Mermer Saksı | Mermer Çeşme | Mermer Heykel | Mermer Sütun ve Kemer | Mermer Korkuluk ve Trabzanlar | Mermer Masa,Mermer Sehpa,Mermer Oturak | Mermer Mezar | Mermer Hediyelik Aksesuarlar | Mermer Uygulamalar | Mermer Mozaik ve Patlatma | Mermer Çeşitleri
HisarBT tarafından tasarlandı.